UP logo FTK UP horizont bila cz

REGENERAČNÍ A SPORTOVNÍ MASÁŽE

AUTOR

Motto:
Učení je moje láska, učení je moje poslání.

Foto DostysaMé souznění s fakultou započalo před dlouhými 36 lety, jsem tedy krásný, zasloužilý a lehce omšelý inventář :-), neboť v roce 1987 jsem nastoupila na studijní obor Tělesná výchova – Biologie a stala se tak jednou z prvních absolventek fakulty, a následně pak zde i vyučující. Do práce chodím stále s chutí a s očekáváním výzev, které mi každý den přináší. Pestrost, rozmanitost, ale zároveň celistvost a systematičnost, spolu s kreativitou asi nejvíce vystihují to, co mě na mé práci baví. Jít do hloubky, „ráchat“ se v tom, hledat cestu. Práce s lidmi je náročná, ale zároveň obohacující a velmi podnětná. Snažit se zaujmout studenty, motivovat je, aby se zamysleli a vytvořili si názor, o kterém lze diskutovat, zároveň s nimi v některých aspektech držet krok vede k aktivitě, stálému učení se a posunu. Pro mě je to celoživotní spojení a stálá láska.
Web Regenerační a sportovní masáže vznikal s potěšením a nadšením, kdy se zúročily dlouhodobé zkušenosti mého pedagogického působení a praktického vedení výuky masáží na Fakultě tělesné kultury. Zároveň i má role maséra na letních i zimních světových univerziádách při „opečovávání a hýčkání“ sportovců se podepsala na kvalitě prezentovaných hmatů. Budu ráda, když vám web poslouží k vašemu vlastnímu odbornému růstu a pomoci ostatním. Pro tyto účely jsou vám předložené materiály plně k dispozici, jsou volně šiřitelné a přístupné. Materiály nelze používat pro komerční účely – licence GNU GPL.
Na webové stránky budu postupně přidávat další vzdělávací materiály týkající se podpůrně-pohybového systému, zdravotní tělesné výchovy a cvičení.
Miluju hory a mám ráda černou :-):-) Tajemství se ukrývá v každém z nás, objevte ho pomocí Genových klíčů.

Iva Dostálová

TECHNICKÁ SPOLUPRÁCE
Webmaster: Mgr. Jiří Veverka, DiS.
Videa: Mgr. Jiří Vrba

Odborní recenzenti:
prof. RNDr. Jarmila Riegerová, CSc.
PaedDr. Petra Dobešová

Pokud byste mě chtěli jakkoli podpořit v mé pedagogicko-metodické činnosti, neváhejte mě kontaktovat. Budu vám vděčná i za vaše konstruktivní připomínky – co vám zde chybí, co postrádáte, vaše náměty nebo co vás zaujalo.

Zadejte jméno a příjmení
Zadejte email
Napište zprávu

LITERATURA

Protahování a posilování pro zdraví

Dostálová, I., & Miklánková, L. (2005). Protahování a posilování pro zdraví. Olomouc: Hanex.

ISBN 80-85783-47-9

Vyšetřování svalového aparátu.

Dostálová, I., & Gaul Aláčová, P. (2006). Vyšetřování svalového aparátu. (Svalové zkrácení a oslabení, pohybové stereotypy a hypermobilita.) Olomouc: Hanex.

ISBN 80-85783-51-7

Hravě a zdravě.

Dostálová, I. (2010). Hravě a zdravě. Olomouc: Univerzita Palackého.

ISBN 978-80-244-2571-9

Zdravotní tělesná výchova

Dostálová, I. (2013). Zdravotní tělesná výchova (ve studijních programech Fakulty tělesné kultury). Olomouc: Univerzita Palackého.

ISBN 978-80-244-3952-5

Pohybový systém

Dostálová, I., & Sigmund, M. (2017). Pohybový systém (anatomie, diagnostika, cvičení, masáže). Olomouc: Poznání.

ISBN 978-80-87419-61-8

Všechny uvedené knihy jsou dostupné ve fakultní knihovně

DVD
Dostálová, I. (2024). Regenerační a sportovní masáže. Olomouc: Univerzita Palackého. ISBN: 978-80-244-6442-8

ISBN: 978-80-244-6442-8

RNDr. Iva Dostálová, Ph.D.
Fakulta tělesné kultury
tř. Míru 117